هریوا

عبدالسمیع ولی زاده

رشته تحصیل حقوق و علوم سیاسی
آخرین مدرک تحصیل دکترا
رتبه علمی پوهنمل
سمت رئیس مؤسسه
شماره تماس 0794345423
ایمیل آدرس sami.walizadah@hariwa.edu.af

ریاست

مؤسسه تحصیلات عالی هریوا، متعهد به فراهم نمودن محیط اکادمیک برای محصلان بخش‌های مختلف، جهت نیل به درجات والای علمی و ایجاد تغییرات چشم‌گیر در زندگی مردم و جامعه از طریق بلندبردن سطح دانش و مهارت‌های محصلان می‌باشد. تمام کادر‌های علمی در مؤسسه تحصیلات عالی هریوا، متعهد به فراهم نمودن بهترین و کاربردی ترین مواد درسی و فعالیت‌های عملی که منجر به افزایش سطح علمی دانشجویان در رفع مشکلات، ارائه راه حل‌ها برای چالش‌های بالقوه، نوآوری در کارهای روزمره و استفاده مؤثر از فرصت‌ها می‌باشند.

مؤسسه تحصیلات عالی هریوا که دورنمای علمی و اکادمیک آن سهم نیکو در ایجاد جامعه‌ای با شهروندان دانش‌آموخته، مسئولیت‌پذیر و منظم است؛ به نیروی انسانی متعهد نیاز دارد. برای رسیدن به چنین آرمانی، این مؤسسه، توجه ویژه‌ای به آموزش، ارتقای ظرفیت و تقویت اخلاق مسلکی مبذول داشته است.

همچنان سهم‌گیری فعال در راستای توسعه علمی و اجتماعی از طریق تولید دست‌آوردهای علمی، تربیه کادر علمی و مسلکی، انجام تحقیقات علمی و تخصصی، ایجاد تغییرات بنیادی در زیرساخت‌ها، برگزاری سمینارهای علمی، ایجاد فضای مناسب اکادمیک از جمله اهداف راهبردی هریوا است.

هریوا از بدو تأسیس همواره کوشیده است تا در روشنی قوانین، مقررات و لوایح مقام وزارت تحصیلات عالی امور خویش را به پیش ببرد؛ رعایت معیارهای ارتقای کیفیت و داشتن پلان استراتژک به هدف بلند بردن سطح کمی و کیفی پژوهشی و تحصیلی، برابر با استندردهای ملی و بین‌الملی که بتواند نیازهای جامعه علمی و اکادمیک افغانستان را پاسخ‌گو باشد، سرلوحه کار خویش قرار داده است.

ما معتقدیم که یگانه راه رسیدن به رفاه و آسایش، صلح، امنیت، همدیگر پذیری،  و خوش‌بختی؛ فراگیری علم و دانش است و با تحقق این امر مهم، ما شاهد برچیده‌شدن بستر جنگ، ناامنی، فقر فرهنگی و اقتصادی خواهیم بود.

افتخار بزرگ مؤسسۀ تحصیلات عالی هریوا، این است که همکارانی صادق، با پشتکار و متعهد را در کنار خود دارد و برای تحقق رؤیاهای مشترک علمی و خدمت به میهن، گام‌های استوار برمی‌دارد.

 

عبدالسمیع ” ولی زاده  “

رئیس مؤسسه تحصیلات عالی خصوصی هریوا